Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

o blogu

Witam. Mam na imię się Zbyszek. Dorastałem i mieszkam w Olsztynie, czyli na Warmii i od 2010 roku prowadzę tego bloga. Ma on wyłącznie charakter hobbystyczny, a prezentowane tematy i zdjęcia związane są z moimi zainteresowaniami. 
Olsztyn, stolica Warmii i Mazur, moje miejsce magiczne. To w jego granicach znajduje się 15 jezior, 3 rzeki, las miejski oraz dwa rezerwaty przyrody (Mszar i Redykajny). Urzekające krajobrazy i sielankowa atmosfera sprawiają, że Olsztyn jest bardzo atrakcyjnym grodem. Najciekawszą częścią miasta jest Stare Miasto, otoczone murami obronnymi. Chociaż w czasie II wojny światowej olsztyńska Starówka została praktycznie zrównana z ziemią, większość zabytkowej zabudowy zrekonstruowano, w tym Wysoką Bramę, XIV-wieczny zamek kapituły warmińskiej i katedrę św. Jakuba. 
Dla mnie Warmia to moja kraina, moje miejsce do życia. Nie uważam się za Warmiaka, bo dziś takich osób już nie ma. Sądzę, że tworzenie sztucznej otoczki nie ma sensu. Ale pamiętajmy - znajomość historii i pielęgnowanie tradycji to prawdziwy patriotyzm. To wgłębianie się w swoją małą ojczyznę. 
Prowadząc bloga, staram się odkrywać niesamowite oblicze Warmii, ukazać jej piękno, ale też prawdziwość, często bez ogródek. Taki przecież jest jej wygląd w XXI wieku. I miło mi będzie, kiedy ktoś dzięki mnie powie: Olsztyn to Warmia, nie Mazury
Zapraszam wszystkich do skorzystania z możliwości obserwowania bloga przez Facebooka, komentowania oraz korespondowania drogą mailową.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do zdjęć własnego autorstwa. Wykorzystywanie ich jest możliwe tylko za pisemną zgodą. Uszanuj moją pracę i prawa autorskie.

Pozdrawiam serdecznie 
Z.K.