sobota, 12 marca 2016

374. Zawyłem dla wilka, akcja WWF


Akcja Fundacji WWF Polska ma zwrócić uwagę ludzi na konieczność ochrony wilków i pokazać prawdziwe oblicze tych zwierząt. Od 5 do 19 marca, przez trzy kolejne soboty, o godzinie 12, będzie można wziąć udział w akcji polegającej na symbolicznym zawyciu dla wilka w centrach 9 miast Polski. Od kilkunastu lat populacja wilka w Polsce rośnie. Obecnie w warmińskich lasach żyje ich około 120. 
Akcja WWF jest odpowiedzią na ujawnione w ostatnich tygodniach przypadki odstrzału wilka, a także na coraz częściej pojawiające się głosy, które wilka ukazują, jako zagrożenie. Tymczasem wilk jest bardzo płochliwy, unika i boi się człowieka. Najważniejsza jest dla niego wataha.
Olsztyńską akcję poparł zespół Czerwony Tulipan. 
A na zdjęciach wilczak czechosłowacki, który jest jedną z dwóch ras będących krzyżówkami psa i wilka. Pierwsze dokonane przez Czechów próby krzyżowania wilka eurazjatyckiego z owczarkiem niemieckim miały miejsce w roku 1955. Celem było sprawdzenie, czy poprzez skrzyżowanie psa z wilkiem można poprawić stan zdrowia, odporność i wytrwałość psów, oraz możliwość ich wykorzystania w służbie w czechosłowackiej straży granicznej.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...